Hírek

A fegyveresek tavaszi programja

A fegyveresek tavaszi programja

A nyíregyházi Fegyveres Erők és Rendvédelmi Szervek Nyugdíjas Klubja programjai a tavaszt idézték. A Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség 23. alkalommal a budapesti Stefánia Palotában köszöntötte a katonaözvegyeket. Az országos találkozón Honvéd népdalkörünk vezetőjét, Koleszár Józsefnét érte a megtiszteltetés, hogy vármegyénket képviselhette.

Nőnapon a többségben lévő hölgytagjainkat műsorral és virággal köszöntöttük közösen az első negyedévben születettek évfordulójával és névnaposainkkal. Néhány nap múlva Pataki Dezső nyugállományú alezredes, 90 éves szépkorú tagunkat a miniszterelnök, a honvédelmi miniszter, a honvéd vezérkar főnöke, Nyíregyháza MJV polgármestere és a klub emléklapját, ajándékát a sajtó jelenlétében Ulrich Attila önkormányzati képviselő, a szociális osztály képviselője, az 5. hadkiegészítő és toborzó iroda vezetője, valamint a klub elnöke adta át.

fegyveresek 2

Az 1848-as szabadságharcról a Hatzel-testvérek emléktáblájánál emlékezésen voltunk jelen.

A Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola 4. évfolyamos tanulói színvonalas és szívhez szóló műsorral készültek, míg Honvéd Népdalkörünk Kossuth dalokat énekelt. Zárásként közösen helyeztünk el koszorút.

A Nyíregyháza és Térsége Nyugdíjas Szövetség hagyományos Kulturális Seregszemléjén a Kölyökvárban Népdalkörünkkel teltház előtt léptünk fel.

fegyveresek 1

A magyar költészet napjáról külön klubdélutánon emlékeztünk meg. Úgy a vármegyei, mint a városi nyugdíjasokat összefogó szövetségek is megszervezték tagszervezetei versmondó tagjai részére a vers-, próza- és mesemondást Klubunkat előadóként Cseh András képviselte.

A Helló Nyíregyháza tavaszköszöntő rendezvényen a civil blokkban a Kossuth téri nagyszínpadon az idén is dalkörünkkel katonadalokkal léptünk fel. A napos, tavaszi időben délelőtti időpontban volt alkalmunk bemutatni új dalcsokrunkat.

Tagságunk a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége segítségével a Szabolcsi Honvéd Műszaki Hagyományőrző Bajtársi Egyesület szervezében, velük közösen részt vettünk Szentesen az évente megrendezendő műszakiak fegyvernemi napján, majd ellátogattunk Szarvasra az arborétumba, ahol az egyre gyarapodó Mini Magyarországot tekintettük meg. A programban még sikerült hajókiránduláson is ismerkedni a környékkel.

SZLUK ISTVÁN
Fotók: Archivum