Hírek

Egészségmegőrző- és sportnapja

Egészségmegőrző- és sportnapja

Generációk összekapcsolódásának nagyszerű példája volt május 19-én a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Nyugdíjas Szervezetek Szövetségének szervezésében a szépkorúak egészségmegőrző- és sportnapja, amelyen a Szövetség elnökének, Szakátsné Hegedűs Borbála meghívására vettünk részt Zays végzőseinkkel.

A 12. B osztály tagjai nagy empátiával és szakmai hozzáértéssel végezték azokat a szűrési vizsgálatokat, amelyeket a technikumban elsajátítottak.

Több mint száz időskorú számára történt vérnyomás- és vércukormérés, testtömegindex-számítás, valamint újraélesztés-bemutatót is tartottak középiskolásaink az érdeklődő nyugdíjasoknak, sőt, maguk is kipróbálhatták az életmentést gyermekkorú és felnőtt “babán”. A “részeg-szemüveg” felpróbálása is népszerű és tanulságos volt.

Idősek és fiatalok újra egy programon: örömünkre szolgált, hogy segíthettünk e remek prevenciós programon.

Köszönet Varga Lászlóné és Borbélyné Magyar Beatrix tanárnőknek a szakmai segítségért, s iskolánknak a kellékek kölcsönzésért!